Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kevin Garnett
#1
[Obrazek: garnett.jpg]

Imię: Kevin
Nazwisko: Garnett
Data urodzenia: 19.05.1976
Miejsce ur.: Maulidn, Karolina Południowa
Narodowość: USA
Waga: 114,8 kg
Wzrost: 211 cm
Pozycja: PF
Draft: 5 numer Draftu 1995, Minnesota Timberwolves

Nagrody: 13 krotny uczestnik Meczu Gwiazd; MVP ASG '03; MVP sezonu zasadniczego 2004; 8 krotnie wybrany do najlepszych piątek NBA, 8 krotnie wybierany do piątki najlepszych obrońców NBA, Mistrz NBA sezonu 2007-2008 z drużyną Boston Celtics, złoty medalista Sydney '00.

Rekordy:
Punkty: 47 vs Phoenix Suns '05
Trafione rzuty z gry: 19 vs Phoenix Suns '05
Trafione rzuty za 3: 3 (4 razy)
Trafione rzuty osobiste: 15 (2 razy)
Zbiórki w obronie: 23 (2 razy)
Zbiórki w ataku: 11 vs Phoenix Suns '04
Zbiórki ogółem: 25 (2 razy)
Asysty: 12 (2 razy)
Przechwyty: 7 vs Atlanta Hawks '99
Bloki: 8 (2 razy)
Minuty: 52 vs Vancouver Grizzlies '00

Statystyki:
[Obrazek: stats2u.png]

Ciekawostki:
- W liceum brał udział w bójce pomiędzy czarnymi, a białymi uczniami.
- Ma dwoje rodzeństwa
- Jego ksywki to: Big Ticket, KG, Da Kid
- Jest fanem piłki nożnej, a szczególnie angielskiej Premier League
- W latach 1995-2007 grał w Minnesota T-Wolves. W lipcu 2007 został sprzedany do Boston Celtics za Al'a Jeffersona, Sebastiana Telfaira, Ryan'a Gomesa, Geralda Greena oraz Theo Ratliffa. To był największy transfer jeśli chodzi o oddanie aż 5 graczy za jednego gracza.

[my-youtube width=425 height=344]http://www.youtube.com/watch?v=aGCVNs9T8xI[/my-youtube]
#2
KG to jeden z najlepszych wysokich ostatnich lat, dzięki niemu Minnesota zaistniała na mapie NBA. Jest / był bardzo dobrym defensorem i rebounderem. Mimo chudej postury walczy pod koszami, był liderem w Wilkach i na pewno w C's choć to Pierce gra tam od początku kariery. Bardzo sprawny fizycznie, lider i daje sporo energii swojej drużynie... Po zdobyciu mistrzostwa troszkę mu szajba odbiła (rzucanie się do słabszych, robienie dziwnych min podczas serii z Bulls w 2009) do tego kontuzje sprawiły, że nie jest już to ten gracz co zdobył tytuł dwa lata temu. Mimo wszystko darzę KG sporą sympatią.
#3
KG w rozmowie z dziennikarzem "Boston Globe" podkreślił, że nie ma zamiaru po wypełnieniu swojego obecnego kontraktu, który ma do końca sezonu 2011/12 zawieszać butów na korku i podkreślił, że ma zamiar do końca swojej kariery zostać Celtem. To na pewno ucieszy fanów najbardziej utytułowanej drużyny w nba, w której Kevin jest wodzem defensywy, która w 2008 roku dała im tytuł i przypomnijmy że był to pierwszy tytuł w zawodowej karierze KG.
[Obrazek: aringsud9.jpg]
"Niebo jest boiskiem..."
[Obrazek: lakers16championspyrami.jpg]



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kevin Love vvr 1 2,357 11-01-2012, 06:01
Ostatni post: ADZIO
  Kevin Durant NBAForum 8 5,299 26-12-2010, 06:54
Ostatni post: MalecZKS
  Kevin Martin Skejcik 0 1,725 19-05-2010, 13:18
Ostatni post: Skejcik

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości