Według źródeł, Boston Celtics, Philadelphia 76ers i Sacramento Kings od ostatnich 48h prowadzą rozmowy na temat wymiany z udziałem kilku zawodników. Póki co nie wiadomo jak bardzo są one zaawansowane.
W tej trójstronnej wymianie Andres Nocioni miałby trafić do Boston Celtics, Kenny Thomas, Tony Allen i Brian Scalabrine do Philadelphii 76ers, a Samuel Dalembert i J.R. Giddens do Sacramento Kings.
Według źródła głównymi autorami wymiany są Sixers i Kings, którzy początkowo rozmawiali na temat wymiany Thomas-Dalembert. Sixers chcieliby pozbyć się swojego centra jeszcze w tym sezonie, natomiast Kings liczą na to, że uda im się wytransferować kończący się kontrakt mało używanego Thomasa i Nocioniego, którego zastąpiłby w pierwszej piątce młody i utalentowany Omri Casspi.